فرهنگ چای در(چین)

هنگامی که با خودرو در راه کوهستانی پرفراز و نشیب حرکت می کنید، می توانید شاهد پوشش مه و ابر در منطقه کوهستانی باشید و در دامنه کوه در کنار راه، باغ های چایِ بسیار سبز نیز چشم نوازی می کنند و هم زمان چای کاران در مزارع چای مشغول کار هستند.

کوه " مون شان " بیش از 2000 سال تاریخ کشت چای دارد. گفته می شود که در آن موقع، مردی با نام " اولی جن " به طور تصادفی تاثیرات درمانی و موثر بودن چای برای از بین بردن خستگی را کشف کرد. از آن به بعد، او شروع به کشت درخت چای کرد. این اولین بار بود که در تاریخ چین مردم درخت چای می کاشتند.

به دلیل آن که کوه " مون شان " تمام سال از مه پوشیده می شود و آب و هوای آن جا مرطوب است، برای کشت درخت چای بسیار مناسب است. به تدریج، چای کوه " مون شان " شهرت یافت. چینیان می گویند که خانه ی چای جهان، چین و خانه ی چای چین کوه " مون شان " است. چینیان چای را بسیار دوست دارند و این عادت هزار سال ادامه یافت و حتی به بخشی واجب و لازم از زندگی چینیان تبدیل شده است. چای نه تنها می تواند خستگی را از بین ببرد، انسان را شاداب و عمر را طولانی کند، بلکه چای سبز برای مقابله با بیماری سرطان نیز مناسب و موثر است. در سال های اخیر، نقش چای مورد شناسایی مردم کشورها قرار گرفته و در سراسر جهان، تب " نوشیدن چای " به وجود آمده و این امر نیز به پیشرفت صنعت چای چین مساعدت کرده است.

به منظور آن که مسافران با دانش چای بیشتر آشنا شوند، ساکنان کوه " مون شان " با استفاده از منابع محلی فعالیت های زیادی را درباره ی چای برگزار می کنند. مثلا مسافران می توانند با چگونگی تولید چای آشنا شوند و در تولید چای شرکت کنند و از آن لذت ببرند. درجه حرارت در جریان بریان کردن چای بسیار مهم است. اگر درجه حرارت بیش از حد نوسان داشته باشد، چای زرد و یا سوخته خواهد شد.

مزه کردن چای نیز مطالعه خاص و دقیقی را ایجاب می کند. درجه حرارت آب برای دم کردن چای بسیار مهم است که باید حدود 85 سانتیگراد باشد. تشریفات مزه کردن چای این است که اول چای را می بویند، سپس به رنگ چای نگاه می کنند. ظروف چای خوری سه قسمت دارد در پوش، کاسه و پایه. هنگام مزه کردن چای باید پایه را روی دست گرفت و دست دیگر را روی درپوش گذارد.

/ 0 نظر / 10 بازدید